Projekt "Djeca susreću umjetnost"

Skupina Cvjetići ove pedagoške godine uključena je u projekt Udruge "Sedmi kontinent" pod nazivom "Djeca susreću umjetnost". Svrha projekta je djeci na njima primjeren način približiti filmsku umjetnost. Program se sastoji od niza radionica kojima se djeca postupno uvode u svijet filma. U sklopu projekta djeca sudjeluju u gledanju projekcija raznih animiranih, lutkarskih ili nijemih filmova. Prije same projekcije odgojitelji s djecom prorađuju materijale koji se odnose na sam film, a nakon projekcije koordinatorica projekta razgovara s djecom o gledanom te im pomaže u usvajanju raznih pojmova vezanih za film ili filmsku umjestnost. Inače su djeca projekcije filmova gledali u Kulturnom centru Pešćenica, ali zbog epidemiološke situacije ove pedagoške godine gledanje filmova organizirano je u prostorima vrtića preko Zoom aplikacije, što je za djecu akođer bio poseban doživljaj. Tako su djeca skupine Cvjetići ove pedagoške godine imali priliku pogledati projekciju lutkarskog animiranog filma "Koya", nijemi film "Mališan. Ove pedagoške godine projekt je završio s gledanjem serije animiranih filmova "Baltazar". Djeca su vrlo aktivno sudjelovala u aktivnostima nakon projekcije te se raduju nastavku projekta u sljedećoj pedagoškoj godini.

Pedagog, Tihana M

© 2021 Vrtić Cvrčak. Sva prava pridržana.