Obilježavanje Dana kruha u DV Cvrčak

mjesecu listopadu u dječjem vrtiću Cvrčak se već tradicionalno obilježavaju Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Navedene manifestacije povezane su sa Svjetskim danom hrane. Važnost hrane, zaštite Zemlje i okoliša, te jačanje svijesti o nedostatku hrane,  bila  misao-vodilja prilikom planiranja i organiziranja aktivnosti.
S djecom su se provodile različite aktivnosti o hrani, kruhu, plodovima zemlje i prirode. Cilj  je bio upoznati djecu i sa samim procesom nastajanja kruha (od zrna do pogače), njegovom važnosti za život, te ih upoznati s različitim vrstama žitarica, brašna, sjemenja te s kulturom ophođenja prema kruhu. Sve aktivnosti provedene su uz pridržavanje epidemioloških mjera.

Pedagog Tihana M.

© 2022 Vrtić Cvrčak. Sva prava pridržana.