Predstava "Neposlušno mače" u objektu Vukomerec

Kazalište Svijet lutaka u petak 22.10.2021. odigrao je predstavu "Neposlušno mače" za djecu objekta Vukomerec. Priča je o malom mačiću koje se izgubilo u šumi i preplašen traži put kući. U tome mu pomažu šumske životinje; zec, vjeverica, jež i ptica. Iako žele pomoći mačiću, ne uspjavaju, jer mačić ne zna ništa o sebi. Spašava ga mudra ptica koja zna gdje mačić stanuje te vraća ga djevojčici. U priči osobito se  naglašava važnost poštivanja postavljenih granica i osvještavanje posljedica za nepoštivanje istih. Priča također pomaže djeci da prepoznaju što je potrebno znati ako se izgube i kako se snaći u nepredvidivim situacijama. Predstava je interaktivna i reakcije djece su bile vrlo pozitivne.

Tihana M. pedagog

© 2022 Vrtić Cvrčak. Sva prava pridržana.