Projekt "Djeca susreću umjetnost"

Skupina Maslačak ove pedagoške godine uključena je u projekt Udruge "Sedmi kontinent" pod nazivom "Djeca susreću umjetnost". Svrha projekta je djeci na njima primjeren način približiti filmsku umjetnost. U sklopu projekta djeca sudjeluju u gledanju projekcija raznih animiranih, lutkarskih ili nijemih filmova. Prije same projekcije odgojitelji su s djecom prorađili materijale koji se odnose na sam film. Tako su djeca skupine Maslačak  pogledala projekciju lutkarskog animiranog filma "Ježeva kučica". Koordinatorica projekta Jana S. gostovala je u vrtiću i nakon projekcije  razgovarala s djecom o gledanom te  upoznala djecu s raznim pojmovima vezanim za film i filmsku umjestnost. Djeca su vrlo aktivno sudjelovala u aktivnostima nakon projekcije te se raduju nastavku projekta.

Pedagog, Tihana M

© 2021 Vrtić Cvrčak. Sva prava pridržana.